Bezpłatny Webinar:

Zatrudnienie studentów cudzoziemców

Powiedz We!come w swojej firmie!

Czwartek 07.11  •   10:00  •  Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Cel webinaru:

Celem tego webinaru jest przekazanie praktycznej wiedzy na temat zatrudniania studentów zagranicznych w Polsce. Chcemy pomóc pracodawcom zrozumieć aktualne przepisy prawne, formalności oraz procedury związane z zatrudnianiem cudzoziemców studiujących w naszym kraju.

Webinar ma na celu rozwianie wątpliwości, obalenie mitów oraz przedstawienie korzyści płynących z włączenia międzynarodowych talentów do zespołu. Uczestnicy otrzymają konkretne rozwiązania i wskazówki, które ułatwią im proces rekrutacji i integracji studentów z zagranicy.

Poznaj naszą agendę:

1. Korzyści i wyzwania: Dlaczego warto zatrudniać studentów cudzoziemców?
    • Wykorzystanie międzynarodowego potencjału w firmie.
    • Jak radzić sobie z potencjalnymi trudnościami kulturowymi i językowymi?
  2. Rozszyfrowanie przepisów prawnych: Jakie regulacje dotyczą zatrudniania studentów zagranicznych?
    • Najnowsze zmiany w prawie pracy i ich wpływ na zatrudnianie studentów.
    • Rozwianie mitów: Co naprawdę jest wymagane od pracodawcy?
  3. Formalności bez tajemnic: Niezbędne pozwolenia i dokumenty w praktyce.
    • Rodzaje pozwoleń na pracę i kiedy są potrzebne.
    • Procedury krok po kroku: Od rekrutacji do zatrudnienia.
  4. Sesja Q&A: Odpowiedzi na Wasze pytania i dyskusja.

Webinar poprowadzą ekspertki:

Prowadząca

Anna Godyńska

Koordynatorka Stowarzyszenia We!come
Dowiedz się więcej

Ekspertka z bogatym doświadczeniem w legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców. Zna temat od podszewki. Wiedzę i doświadczenie w tym temacie zdobywała przez lata, jako Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Od niedawna Koordynatorka Stowarzyszenia We!come – stowarzyszenia organizacji zatrudniających cudzoziemców.

Wyróżnia się niezwykłą skutecznością w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów w obszarach dotyczących cudzoziemców.

Ponadto cechuje się umiejętnościami komunikacyjnymi, które sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji zarówno wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz.

Jak sama mówi: „Wierzę, że klucz do sukcesu leży w budowaniu otwartych relacji międzyludzkich, w ciągłym dążeniu do doskonałości, elastyczności w podejmowaniu decyzji oraz w budowaniu zespołu, który dzieli wspólne wartości i cele.”

Prelegentka

Julia Nowicka

Koordynatorka Usług Zatrudnienia Cudzoziemców, Grupa Progres
Dowiedz się więcej

Menadżer i skuteczny praktyk z 10 letnim doświadczeniem w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski. Efektywnie łączy merytoryczną wiedzę z praktyką zawodową. Jest inicjatorką zasad i procedur, pozwalających na pełnoprawne zatrudnianie w firmie ponad 25 tysięcy cudzoziemców rocznie.

Zaprojektowała i wdrożyła szkolenia oraz warsztaty, rozwijające kompetencje twarde z zakresu skutecznego zatrudniania obcokrajowców. Nieustannie aktualizuje swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach
oraz spotkaniach związanych z tematyką legalizacji zatrudnienia.

Prelegentka

Katarzyna Strzała-Osuch

Rektor w Powiślańskiej Szkole Wyższej
Dowiedz się więcej

Prof. PSW, magister ochrony środowiska (Uniwersytet Gdański), doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), z zawodu nauczyciel akademicki/menedżer wysokiego szczebla z doświadczeniem, popartym sukcesami, w zarządzaniu uczelnią, ubiegania się o środki zewnętrzne i zarządzania projektami (Certyfikat IMPA, typ D), w tym projektami Erasmus+, a także zarządzania instytucjami publicznymi i niepublicznymi.

Obecnie zatrudniona w Powiślańskiej Szkole Wyższej na stanowisku Rektora (kadencja 2023-2027), wcześniej Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy (2015-2023). Autorka licznych dokumentów, analiz i publikacji z zakresu ekonomiki i racjonalności finansowania inwestycji, ale przede wszystkim szkolnictwa wyższego, w tym organizacji, realizacji i rozwoju kształcenia na kierunkach medycznych i nauk o zdrowiu.

Posiada doświadczenie eksperckie w zakresie analiz z zakresu przedsiębiorczości, racjonalności finansowania, analiz ekonomiczno-społecznych, szkolnictwa wyższego, w tym jakości i doskonalenia zarządzania uczelnią, w tym jej trwałym rozwojem. Była i jest członkiem i ekspertem rad społecznych, grup roboczych oraz komisji konkursowych m.in.: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Urzędu Marszałkowskiego województwa pomorskiego i innych.

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

07.11 | 10:00
bezpłatny webinar