Bezpłatny Webinar:

Globalny rynek pracy. Perspektywy zatrudnienia pracowników z Ukrainy i Ameryki Południowej

Powiedz We!come w swojej firmie!

Czwartek 20.06  •   10:00  •  Czas trwania: 2 godz. 30 min.

Już 20 czerwca zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego prelegentki opowiedzą m.in. jakie zmiany czekają pracodawców zatrudniających obywateli Ukrainy i dlaczego warto zatrudniać pracowników z krajów Ameryki Południowej.

Podczas wydarzenia odbędzie się również sesja Q&A, w której odpowiemy zarówno na pytania zadane w formularzu zapisu, jak i podczas webinaru.

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

Poznaj naszą agendę:

Nowelizacja Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, jakie zmiany nas czekają?

Julia Nowicka, Koordynatorka Usług Zatrudnienia Cudzoziemców, Grupa Progres

• Podstawa pobytowa dla ob. Ukrainy po 30.06.2024
  • Powiadomienia o zatrudnieniu obywatela Ukrainy, jaki ich los?
  • Status PESEL – CUKR w rejestrze, kogo dotyczy?
  • Ubieganie się o pobyt czasowy, rozszerzony katalog dla ob. Ukrainy ze statusem UKR
  • Nowa ścieżka ubiegania się o pobyt czasowy dla posiadaczy statusu UKR
  • Nowe obowiązki nałożone na ob. Ukrainy po nowelizacji ustawy

Q&A
Odpowiedzi na pytania, które można zadać w formularzu zapisów

Pracownicy z Ameryki Południowej. Czy wypełnią lukę na polskim rynku pracy?

Karolina Hawryluk-Chaieb – Kierownik ds. rekrutacji cudzoziemców, Progres HR International
  • Nowe narodowości na polskim rynku pracy: profil kandydatów.
  • Trendy migracyjne: Dlaczego pracownicy z Ameryki Południowej wybierają Polskę?
  • Proces rekrutacji i adaptacji: Jak skutecznie zatrudniać i integrować pracowników z Ameryki Południowej w polskich firmach?
  • Kultura pracy i różnice kulturowe: Jak różnice kulturowe wpływają na współpracę i co można zrobić, aby je zniwelować?

Webinar poprowadzą ekspertki:

Julia Nowicka

Koordynatorka Usług Zatrudnienia Cudzoziemców, Grupa Progres

Menadżer i skuteczny praktyk z 10 letnim doświadczeniem w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski. Efektywnie łączy merytoryczną wiedzę
z praktyką zawodową. Jest inicjatorką zasad i procedur, pozwalających na pełnoprawne zatrudnianie w firmie ponad 25 tysięcy cudzoziemców rocznie. Zaprojektowała
i wdrożyła szkolenia oraz warsztaty, rozwijające kompetencje twarde z zakresu skutecznego zatrudniania obcokrajowców. Nieustannie aktualizuje swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach
oraz spotkaniach związanych z tematyką legalizacji zatrudnienia.

Karolina Hawryluk-Chaieb

Kierownik ds. rekrutacji cudzoziemców,
Progres HR International

Doświadczona menedżerka międzynarodowych zespołów rekrutacyjnych, posiadająca dziewięcioletnie doświadczenie w różnorodnych projektach rekrutacyjnych — od rekrutacji wolumenowych po poszukiwanie wykwalifikowanych talentów z całego świata. W budowaniu zespołów kładzie nacisk na transparentną komunikację i wykorzystanie potencjału wielokulturowości. Dzięki analitycznemu podejściu optymalizuje procesy rekrutacyjne, skracając czas rekrutacji i poprawiając ich jakość. Jej pasja do rekrutacji oparta jest na głębokim zrozumieniu ludzkich motywacji i zachowań, co przekłada się na pozytywne doświadczenia kandydatów na każdym etapie procesów rekrutacyjnych. Stale monitoruje rynek pracy i poszukuje optymalnych rozwiązań, które będą odpowiedzią na potrzeby klientów.

Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

Czwartek 20.06 | 10:00
bezpłatny webinar